Rummy 40

Rummy 40 oyunu
Rummy 40 tanıtımını izlemek için düğmeye tıklayın!
 

 

2 yüzyıldan daha uzun süredir Remi oyunu ailesinin çeşitleri tüm dünyada en popüler kart oyunlar olmayı sürdürmektedirler. Özellikle İngiltere'de çok popüler olan çeşidi OkeyRoyal'd Rummy 40 olarak adlandırılmaktadır.

Rummy 40 Masası

Bu oyunu hızlıca oynanan bir el ya da elemeli bir turnuva şeklinde 2-4 oyuncu oynayabilir. Oyunu kazanan kişi, elindeki kartları perler oluşturup açarak elinden çıkaran ilk kişidir. Oyunculara önceden belirlenmiş bir sıra ile oynama sırası gelecek şekilde oyun ilerler. Sıra kendisine geldiğinde her oyuncu iki hamleden birisini yapar: kart çekme ve kart atma. Oyuncu kart destesinden ya da atılan kartlardan kart çekebilir ve sıranın tamamlanması için ardından bir kart atması gereklidir.

Farklı kartlar, farklı oyuncular için çeşitli değerlerde olabilir. Bu tamamıyla oyuncunun yapmaya çalıştığı kart dizisine bağlıdır. Eli kazanmak için oyuncuların ellerindeki tüm kartlarla per oluşturması ve bu perleri açması gereklidir. En önemli noktalardan biri ellerinde sıralarını tamamlamak için atmak üzere perlere eklemedikleri bir kartın olmasıdır.

Aynı setten en az 3 ardışık kart.

Farklı setlerden aynı değere sahip 3 ya da daha fazla kart içerir

 Legal Set in Kalooki 40YA DALegal Set in Kalooki 40

 

Farklı setlerden aynı sayı değerine sahip en az 3 kart.

 Aynı setten 3 ya da daha fazla ardışık kart içerir

 Legal Run in Kalooki 40YA DALegal Run in Kalooki 40

 

Oyuncu elindeki tüm kartlardan per oluşturarak oyunu kazandığında tüm rakipleri ceza puanları alırlar. Ceza puanları oyun sonunda oyuncuların ellerinde kalan kartların değerlerine göre belirlenir. Her kart şu istisnalar dışında üstlerindeki sayı kadar değere sahiptir: Renk kartların her biri 10 ceza puanıdır, As = 11 ve Joker = 15. Ceza puanları oyuncuların oyundaki sıralamalarını belirler.

Rummy 40 kuralları ve puanlama sistemi hakkında daha fazla bilgiyi Rummy 40 kuralları sayfasını ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Rummy 40 oynamaktan keyif aldıysanız Rummy 51 oynamayı denemenizi tavsiye ederiz.
Sizin tek yapmanız gereken bize katılarak tarih yazmak! Bunu yapmak için ücretsiz olarak remi yazılımımızı indirin, tüm dünyadan oyun oynayan binlerce oyuncuya katılarak çevrimiçi remi oyunlarımızın heyecanını siz de yaşayın!